В'язання гачком на вилці

В продовження теми знайомства з різними видами рукоділля для початківців Ірина Веретнова розповість про в'язання гачком на вилці.

В'язання гачком на вилці

Рано чи пізно людина, що займається рукоділлям, зіткнеться з таким пристосуванням, як веделка. Насправді нічого спільного зі столовим прибором цей інструмент не має. А представляє вона собою загнуту буквою U товстий дріт. Розмір вилки починається від 2 см і закінчується близько 20. Існують універсальні вилки. У них дві зволікання скріплюються пластмасовими зажимами з отворами, для зміни розміру.

Насправді веделка не є самостійним інструментом, як, наприклад, спиці. Вона являє собою допоміжне пристосування для в'язки крючком. Точніше, для в'язання ажурних смуг, чимось нагадують тонке мереживо.

Гачок для в'язання на вилці вибирається згідно товщині пряжі, незалежно від розміру самої вилки.

Для початку роботи необхідно закріпити пряжу на вилці. Для цього робимо невелику петельку і одягаємо на одну зі сторін.

Способів пров'язування з'єднань не так вже й багато. Цей може бути стовпчик з полунакідом, без накиду і з одним накидом. Провертає пряжу навколо вилки, піддягаємо робочу нитку гачком через ближню стінку петельки і пров'язуємо обраним способом.

Центральний шов може бути виконаний зі зміщенням, це змінить малюнок готової смуги.

Набираємо необхідну кількість петель на вилці, відповідно до обраної довжині.

Щільність в'язання визначається так само, як і при простій в'язанні гачком. Необхідно зробити пробний зразок.

Акуратно знімаємо петлі з інструменту, щоб не заплутати їх між собою.

А ось способів подальшого з'єднання сторін багато. Найпростіший - це чергування певної кількості петель і повітряних ланцюжків. Для правильної пропорції кількість провязани петель дорівнює кількості петель в повітряної ланцюжку. Тобто три великі петлі рівні трьом повітряним петелька. Якщо порушити таке чергування, то смужка стане хвилястою і можна створити свій неповторний орнамент.

Для кругової в'язки сполучні містки з повітряних петель з однієї зі сторін, необхідно виключити. А на зовнішній стороні смуги збільшити вдвічі.

Між собою смужки з'єднуються за допомогою повітряних ланцюжків. Їх довжина залежить від вашого вибору.

Можна залишити петлі відкритими і з'єднувати смуги між собою хрест-навхрест.

За допомогою вилки виходить дуже цікаві, тонкі і ажурні в'язані вироби. Особливо добре виглядають шарфики і палантини. Смуги можна розташовувати вертикально, горизонтально, по колу або відповідно до задуманого візерунку. В'язати на вилці гачком нескладно, цікаво і швидко.

Сподіваюся вам сподобається техніка в'язання гачком на вилці . Надсилайте фотографії своїх робіт, ми їх із задоволенням опублікуємо тут же.