Трипільська лялька (мотанка)

Давно я вже збираюся зробити українську ляльку-мотанку, та все руки не доходять. І ось Олена з Києва написала, як виготовити трипільську ляльку для захисту себе і житла.

Трипільська цивілізація виникла 5500 років до нашої ери і існувала більше 2000 років. Про трипільців багато відомо, завдяки археологічним знахідкам, але ще більше залишається непізнаним. Наприклад, як вдавалося їм більше 2000 років жити без воєн? Може їх щось охороняло від цієї напасті? При розкопках було знайдено чимало статуеток із зображенням богинь.
Трипільська лялька - продукт трипільської культури, призначена для захисту людей і житла. Це тряпічная лялька, яку можна зробити своїми руками. Перший примірник обов'язково залишають собі. Отже, як зробити тріпольку?


Для виготовлення голови ляльки смужку тканини (ширина 1 см) щільно скручуємо спіраллю (рис.1). Цей диск розміщуємо всередині квадрата зі світлої тканини. Щільно обмотуємо ниткою "шию". Розгладивши тканину на "обличчі", наметовому червоною ниткою хрест (рис.2). Можливе додавання і іншого кольору, але червоний повинен бути обов'язково. Тут все продумано і символічно - хрест червоного кольору означає символ Сонця.Тепер потрібно зробити руки-торс ляльки. Наметовому щільний рулон тканини вузької трубочкою і пов'язуємо у кінців червоною ниткою (рис.3). Згинаючи цей рулон, поміщаємо його під голову ляльці всередину тканини і стягуємо кінці ниткою. Виходить торс ляльки (рис.4). Тепер видно плечі і талія. Для спідниці потрібно вибрати щільну тканину в теплих тонах і обмотати нею навколо талії. Закріплюємо спідницю нитками. Тепер лялька нагадує єгипетський хрест Анх - древній символ.


Тепер потрібно підібрати хустку. Голову і плечі покриваємо легкою тканиною і наметовому поверх косий хрест червоною ниткою. Це теж магічний аспект. Цей знак допомагає придбати божественний дар, зберігаючи твердий грунт під ногами. Будь-які ділові відносини можуть стати більш серцевими.

Остання деталь одягу - пояс. Це досить важлива частина одягу. Раніше пояс виконував багато функцій: підперізував і дозволяв переносити предмети, так як кишень не було. Пояс повинен перебувати в районі пупка і бути зав'язаним тільки на один вузол, це дуже важливо з точки зору енергетики. Для цієї мети застосовуємо шнурок (рис.5)

Можна себе привітати - перша лялька готова. Треба спробувати відчути її енергетику. Як вона виглядає? Що несе в собі? Перед початком будь-якої справи можна звертатися до неї за допомогою - це тепер ваш особистий оберіг. Сила цієї ляльки в тому, що вона перша, не слід про це забувати.

При створенні ляльки бажано знаходитися в гарному настрої. Виготовляти її потрібно з натуральних тканин, які застосовувалися в господарстві, це зміцнить вашу енергоінформаційну зв'язок. Лялька містить багато магічних елементів, зведених воєдино. Вона може здійснювати зв'язок з вашим родом. Так, через звичайну ганчір'яну ляльку можна заручитися підтримкою наших далеких предків.

Дуже важливі думки в момент створення ляльки. Виробляючи маніпуляції з лялькою, людина може додатково заряджати її своїми думкоформа. Тому різні ляльки можуть виконувати різні завдання: одна буде вірною подругою і утішницею, інша буде примножувати достаток і зберігати мир в сім'ї, третя допоможе одужати господареві, а четверта віднесе всі біди і розчарування. Не треба забувати, що лялька - це сильне засіб, здатний і врятувати і нашкодити. Все залежить від того, хто і з якою метою її робить. Має бути дотримана одна важлива правило - у ляльки ніколи не повинно бути особи. Навіть схематично можна позначати очі, рот і ніс. Це все зводить нанівець її справжнє призначення. Відсутність особи у ляльки дуже зближує її з ангелами. До речі кажучи, подібні ляльки набагато сильніше нав'язаних нам оберегів китайської культури.

докладні майстер-класи з фотографіями з виготовлення мотанки можна подивитися тут і тут.

Коротка витримка з Вікіпедії:

Трипільська культура (Рум. Cultura Cucuteni, укр. Трипільська культура, Кукутені культура) - енеолітіческаяархеологіческая культура, поширена в VI-III тис. До н. е. в Дунайсько-Дніпровському межиріччі, найбільший її розквіт припав на період між 5500 і 2750 рр. до н. е. На зміну трипільцям прийшли індоєвропейські народи ямної культури.