Топиарий «Бабине літо»

Дуже яскраву і позитивну роботу на наш конкурс надіслала Кайдалова Євгенія Олександрівна - топиарий «Бабине літо».

"Доброго дня! Мене звуть Євгенія, в даний час перебуваю в декреті. За цей час відкрила для себе цікаве захоплення - виготовлення топіарі. це дерева щастя, як їх частіше називають. Висилаю майстер-клас зі створення одного з них на осінню тематику.

необхідні матеріали для створення крони майбутнього деревця:

- папір (газети чи інша),
- нитки для скріплення паперу,
- пістолет для термоклею і стрижні клею (його треба багато),
- матеріали для створення крони: листя клена штучні, шишки, горіхи, сизаль, лагурус, декоративні жолуді і т.п., ротангові кулі, насіння фруктів.

Перед роботою шишки, горіхи краще покрити лаком-спреєм (складно все намазувати пензликом). Він їм додасть блиск і більш благородний вид!
Сизаль необхідно скачати в кульки, для цього просто відриваємо шматок сизалю і скочується!

Матеріали для створення основи дерева:

- 2 банки різного розміру (маленька повинна бути нижче основної),
- алебастр,
- папір / пінопласт,
- мішковина,
- шпагат,
- мох натуральний (можна замінити сизалем),
- матеріали декорації, використовувані в кроні,
- пеньок,
- гілки дерева, скошені на один край (для імітації забору),
- декоративні горщики і гриби.
Можна використовувати і інші матеріали, все залежить від фантазії автора.

Багато з матеріалів можна зібрати в лісі або парках, а також купити в магазинах. Також асортимент використовуваних матеріалів може бути змінений як завгодно автору. Весь матеріал використовувати на крону не треба, залишаємо трохи на прикрасу простору під деревом!

1. З паперу робимо кулю, для його скріплення використовуємо звичайні нитки для в'язання. Можна форму під топиарий і купити, але зробити самому дешевше.

2. До даної заготівлі приклеюємо листя, шишки, жолуді та інші вибрані матеріали. Спочатку краще приклеїти великі елементи, а вже потім доповнити деревце дрібними.
При цьому, коли вже практично весь куля буде обклеєний, залишаємо невелику ділянку для приклеювання стовбура.

3. В якості стовбура використовуємо звичайну гілку дерева, яку можна взяти в парку. Для того, щоб вона краще виглядала, її треба покрити лаком для дерева. Лак можна взяти будь-який!

4. Після того, як стовбур висохне, його приклеюємо до кулі. Попередньо в кулі треба зробити отвір ножицями. Гілку, обмазану клеєм, вставляємо в цей отвір на глибину 5-6 см. Чекаємо, поки не застигне клей. Інакше є ймовірність того, що крона буде гойдатися!


Дообклеіваем паперовий куля навколо стовбура.

5. Починаємо приклеювати дрібні деталі крони, формуючи красиву кулясту крону. Десь додаємо горіхи, десь гілочки. В кожному випадку по-різному. Головне тут - створити гарну крону у формі кулі! Так само перевіряємо на той факт, щоб не було видно папір під листочками.

6. Вибираємо горщик / банку для основи топіарія. Я взяла дві різні банки. У маленьку, вона менше за висотою великий, ставимо топиарий і заливаємо його розчином з алебастру. Один момент - алебастр дуже швидко застигає! Потрібно поставити деревце рівно, потім вже складно буде виправити!

7. Готуємо матеріали для прикраси основи. Їх треба приклеювати відразу, поки не застиг алебастр, так вони міцніше закріпляться.

Ставимо маленький горщик з топіарі в велику банку. Вільний простір заповнюємо чимось легким (папір, пінопласт і т.п.), заливаємо все ще раз алебастром.


Тут же починаємо прикрашати основу топіарія, поки не застиг алебастр. Я вибрала сільську тематику, тому створення картину двору. У декорі використовую мох натуральний, гілочки (для створення забору), пеньок, горщики, так само приклеюю матеріали, використані в кроні дерева, для створення єдності низу і верху дерева.

8. Остання дія - прикрашаємо банку, в якій стоїть топиарий. Я використовую мішковину і шпагат для її зміцнення. Можна деревце залити безпосередньо в красивий горщик, і тоді прикрашати його не треба буде!

Усе! Готово!