Що дарують дитині на хрестини

Що дарують на хрестини? Таким питанням задаються майбутні хрещені батьки, родичі напередодні великого свята для новонародженого і сім'ї. Це дуже важлива подія в житті малюка і віруючої сім'ї. Яким повинен бути подарунок дитині на хрестини? Щирим, теплим, з любов'ю, від душі. Це свято, що вимагає особливих подарунків. Звичайні іграшки та одяг не зовсім доречні для дарування в такий день.

Зміст статті

 • 1 Що зазвичай дарують на хрещення
 • 2 Подарунки від хресних батьків
  • 2.1 Від хрещеної матері
  • 2.2 Від хрещеного батька
 • 3 Що дарують хрещеним батькам
 • 4 Що можуть подарувати інші гості

Що зазвичай дарують на хрещення

Потрібно обов'язково знати, що прийнято дарувати на хрестини такі речі:

 1. Крижми;
 2. Хрестик, ладанку;
 3. Ікону, дитячу Біблію, мірну ікону;
 4. Срібну ложку "на зубок";
 5. Подушку, ковдру;
 6. Рушники, вишитий білизна;
 7. гроші.

Подарунки від хресних батьків

Що можна подарувати на хрестини? Традиції православ'я чітко визначають, які подарунки підносить хрещена мати, а які хрещений батько.

Від хрещеної матері

Мама повинна подарувати дитині хрестинний набір, в який входить крижма, сорочечка або плаття.

 • Крижми - це простирадло, відріз білої тканини, призначена для укутування малюка після вмивання в святій воді. Після проведення обряду хрещення крижма служить своєрідним оберегом протягом усього життя людини.

За традицією такі простирадла не використовують для побутових потреб, не перуть. Освячена простирадло захищає дитину від хвороб, пристріту. Якщо діти себе погано почувають, хворіють, їх можна загорнути в такий рушник для полегшення, а то і зникнення симптомів.

 1. Раніше Крижми робили з відрізу однотонної білої тканини. Могли власноруч вишити ім'я, церковні візерунки. Зараз у багатьох магазинах продають вже готові пелюшки для хрещення, м'які теплі махрові рушники.
 2. Вони можуть бути також прикрашені вишивками, ім'ям та датою народження дитинки.
 3. Для зручності зберігання для Крижми продають чохли, спеціальні мішечки. Такі обереги не сплутаєш з іншими рушниками або постільною білизною.
 4. У чохлах можна разом з Крижми зберігати локон після постригу, церковні свічки після обряду.
 • Крестильная сорочечка або платтячко для дитини - теж необхідний атрибут в обряді. Після купання хлопчик чи дівчинка одягається в чисту, новий одяг. Льоля або плаття може бути придбана в спеціалізованому дитячому магазині або виготовлена ​​самостійно майбутньої хрещеною мамою. Це буде чудовий подарунок, зроблений своїми руками. На ній вишивають хрест, ініціали дитини.

Матеріал може бути різним, залежно від сезону. У холодну пору сорочечку шиють з байки, в тепле з бавовни, льону. Вона також може бути пов'язана з білих ниток. Крестильная сорочечка теж зберігається все життя.

 • Відмінним подарунком буде чемоданчик з одягом для малятка (або хлопчика). Туди може увійти кілька нарядів. Це буде плаття, костюмчик, шапочка, чепчик, носочки, царапки, слюнявчик і красива пеленочка з вишитим ім'ям хрещеника. Подарований наборчик буде спогадом на довгі роки про знаменний день.
 • Подушечка з вишивкою дати і імені - теж чудовий подарунок. Можна зробити фото на подушці хресних батьків або самого малюка. Корисним буде і теплу ковдру з ініціалами дитини.

Від хрещеного батька

Подарунок на хрестини від майбутнього хрещеного тата: натільний хрестик, ікона, ланцюжок під хрестик. Хрещений повинен взяти на себе всі витрати в храмі і після обряду.

 • Натільний хрест (розп'яття) - обов'язковий елемент під час таїнства хрещення. Важливо, щоб хрестик був подарований з любов'ю, від душі. Не має значення, з якого матеріалу він буде. Якщо матеріальні можливості дозволяють, це може бути золотий хрестик. Срібний або мідний нічим не гірше буде виконувати свої функції. Головне, щоб кути на виробі були закруглені, щоб не травмувати тіло малюка. Довжина тасьми повинна доходити до зони сонячного сплетіння.

Часто виникає питання, чи потрібно купувати тасьму або ланцюжок до хрестика. Можна придбати ланцюжок, малюк може її надягати, коли стане старшою. Тесемочка повинна бути обов'язково, інакше як надягати хрест під час обряду. Її можна купити в церковній лавці, вона буває різної довжини і з різними застібками, недорого коштує.

 • Існує традиція, що подарувати дитині на хрестини обов'язково потрібно іконку. Вона дарується не просто для прикраси, її образ повинен відповідати Ангелу Хранителю немовляти, святого, ім'ям якого нарекли дитини під час таїнства. Святий буде супроводжувати малюка все життя, оберігати його. Ікону зазвичай вішають на рівні очей малюка, щоб він міг постійно дивитися на неї, тим самим привчаючи до духовного сприйняття світу.
 • Можна подарувати будь-яку ікону з образом Божої Матері або Миколи Чудотворця. Вони ніколи не стануть непотрібними. Завжди будуть захищати дитя від пристріту, налаштовувати на хороші думки, справи.
 • Універсальним і цінним подарунком вважається Біблія. Ілюстрована яскрава дитяча Біблія слугуватиме довго малюкові, він буде поступово пізнавати історію християнства і долучатися до церкви.

Що дарують хрещеним батькам

Хрестини це ж не тільки свято дитини, а й хресних. У цей знаменний день вони стають духовними батьками. Вони повинні вчити свого хрещеного сина або дочку духовних цінностей, навчити спілкуватися з таїнствами церкви, відвідувати служби, пояснювати сенс богослужіння і особливості церковного календаря і традицій.

 • Тому це і їхнє свято. Духовні батьки займаються духовним вихованням і розвитком чада. На згадку про цей день можна зробити в подарунок красиву фотографію-картину в великому розмірі, оригінальною рамці.
 • У деяких сім'ях прийнято приймати презенти від біологічних батьків немовляти. Можна подарувати мамі теплу шаль, а татові светр.

Що можуть подарувати інші гості

На таке свято запрошують родичів і близьких друзів. Подарунки на хрестини, видана туристичною компанією можуть бути різними.

 • Вважається, що подарувати на хрестини можна і срібну ложечку або чашечку на перший зубок. На них можна зробити гравіювання.

Такий посуд залишиться на довгі роки як пам'ять. Послужить першою посудом для дитинки. Це досить дорогий подарунок. Якісна керамічний посуд може стати відмінною заміною. У дитячих магазинах зараз дуже великий вибір.

 • При достатньої матеріальної бази відмінним подарунком для дівчинки послужать золоті сережки. Вона зможе носити їх з дитинства. Або ладанка. Вона підійде і хлопчикові.
 • Постільна білизна - потрібний подарунок. Воно ніколи не буде зайвим. Дуже багато красивого і оригінального білизни з якісних натуральних матеріалів. Милий і теплий плед в колясочку або ліжечко буде зовсім не зайвим.
 • Розвиваючі іграшки в подарунок. Асортимент їх дуже великий. Продавець-консультант допоможе зробити правильний вибір іграшки відповідно до віку дитини. Для немовлят і малюків - це одні іграшки, для діток постарше вже інші.
 • Фотосесія теж стане непоганим і пам'ятним подарунком на хрещення малюкові. Професійні якісні фотографії можна прикрасити, оформивши їх гідними рамками. Це пам'ять і малюкові, і родичам на все життя.

Якщо виникають труднощі з вибором подарунка на хрестини дитини, то варто порадитися з батьками дитини, що дарувати на хрестини. Або ж просто піднести певну суму грошей в конверті. Суму потрібно дарувати адекватну і за можливостями. Батьки самі вирішать, що купити дитині.