загадкова акання

Може, хтось уже помітив, що в моїй колекції ляльок різних народів поповнення.

Ці лялечки на ім'я акання приїхали з Ханти-Мансійського АО від лялькових справ майстра Юлії Берг.

Ось що Юлія пише про них:

«У такі саморобні ляльки, зшиті з тканини, сукна або хутра, діти грали в минулі століття і на початку нашого століття. Ляльки ці завжди були поруч з хантийського хлопчиками і дівчатками, немов справжні члени родини.
Якщо батьки з дітьми збиралися в гості, дівчинка брала з собою своїх акання. Ляльки, як і люди, привозили з собою подарунки, дарували їх акання-родичок і самі отримували подарунок. Разом з маленькими господинями акання відправлялися в літні села, в оленеводческие стада, на риболовлю, на свята. З появою російських ляльок ханти стали забувати свої традиційні іграшки. Зараз акання - рідкість. У Ханти-Мансійському окрузі відроджують цю традицію. Акання можна зшити з сукна, хутра молодого оленя, білки, пухнастих шкурок з качиних голів і з качиних дзьобів. Головне, щоб акання завжди носила яскравий національний характер.

Значення символів: хрест в орнаменті Хант і мансі несе функцію охорони. Це оберіг для людини від ворожих нечистих сутностей з потойбічного світу. »

Цікаво, що в Музеї ляльок Етносвіт такі лялечки значаться просто як Дух мисливця і Дух вогню. А ось під ім'ям акання стоїть лялька, також відома як Нухуко - ненецька лялечка з качиного дзьоба.

Юлія відповіла на моє запитання ось що:

«Так, ці лялечки заплутані до неможливості. Моя акання - це авторська обробка національних ляльок Ханти-Мансійського округу. Звичайно, справжні ляльки «страшненькі», але ідея - дуже хороша. Ось після обробки вийшли мої аканькі. У справжніх акання має бути всього по сім: сім кіл тканини на голові, сім рядів вишивки або бісеру і тому подібні важливі аспекти духовного життя ханти-мансі. І звичайно, на грудках вони свої візерунки рідко малюють. Зате душу я в них вкладаю так само щедро, як ханти :))) »

Але, чесно кажучи, мені не дуже й хочеться мати ляльку з качиного дзьоба, «пташку шкода», тому визнаю Юліних Аканек самими аканістимі.